Науково-дослідні та клінічні підрозділи


       Відділення невідкладної хірургії, травматичного шоку, військової хірургії з хірургією надзвичайних ситуацій на 45 ліжок з анестезіологічною групою і палатою інтенсивної терапії на 6 ліжок. У відділенні постійно впроваджуються нові прогресивні методи діагностики і лікування термінових хірургічних патологій, травматичного шоку і військової травми. На базі відділення на протязі 45 років діє міський центр гострої шлунково-кишкові кровотечі чий досвід широко застосовується в Україні.

        

       Відділення хірургічних інфекцій. У відділенні проводиться лікування хворих з гнійними захворюваннями грудної та черевної порожнин, м'яких тканин, зовнішніми кишковими свищами, різного ступеня розвитку, онкопатології і ускладненими хірургічними захворюваннями підвищеної складності.

       

     Відділ пухлин внутрішніх органів та м’яких тканин. Відділ був заснований в 2017 році та має клінічну базу – відділення хірургічних інфекцій. На клінічній базі Відділу надається високоспеціалізована допомога хворим на злоякісні пухлини органів грудної та черевної порожнини, молочної залози, жіночих статевих органів, пухлин шкіри (рак і меланома) та м’яких тканин (саркоми).
  

       Відділення опіків. Відділення функціонує на базі опікового відділення КЗОЗ «Харківської міської клінічної лікарні швидкої та невідкладної медичної допомоги ім.проф. О.І. Мещанінова» та надає допомогу постраждалим з опіками і обмороженнями різного ступеня.

 

       Відділення гострих захворювань судин. У відділенні виконуються сучасні види реконструктивних операцій на судинах: пластичні операції на черевній і грудній аорті і їх гілках, в тому числі ниркових артеріях при вазоренальної гіпертонії, брахіоцефальних судинах, артеріях нижніх кінцівок. У науковому і практичному плані відділення займається лікуванням хворих з емболією легеневої артерії, ілеофеморальним, ілеокавальним венозними тромбозами, тромбозами магістральних артерій і травмами магістральних судин. У відділенні виконані реімплантації верхніх і нижніх кінцівок. 

 

       Відділення торако-абдомінальної хірургії. Відділення надає кваліфіковану медичну допомогу пацієнтам з гострою та хронічною патологією легенів і плеври, органів середостіння, хворим з патологією органів ендокринної системи - щитоподібної залози, підшлункової залози, наднирників, яєчників, патології травного тракту і гепато-біліарної системи, пацієнтам, які потребують реконструктивно-пластичних операцій, при місцевопоширених формах пухлин.

 

       Відділення кардіохірургії та патології кровообігу. У відділенні виконуються оперативні втручання у хворих з вродженими вадами серця (дефекти міжпередсердної і міжшлуночкової перегородок, тріада, тетрада Фалло, коартація аорти, відкрита артеріальна протока і ін.), в тому числі у дітей молодшого дитячого віку з використанням АШК. Оперуються хворі з набутими вадами серця (пластика і протезування мітрального і аортального клапана, черезшлуночкова коміссуротомія), ІХС. Також, у відділенні кардіохірургії лікуються хворі з тромбоемболією легеневої артерії.

 

       Відділення інтервенційної кардіології. Фахівці відділення інтервенційної кардіології виконують ендоваскулярні мініінвазивні операції: ангіопластика і стентування уражень коронарних артерій та магістральних судин, стентування відкритої артеріальної (Боталової) протоки при важких вроджених вадах серця, балонна дилатація клапанних стенозів аортального клапану та клапанів легеневої артерії при вроджених та набутих вадах, ендоваскулярне закриття дефектів міжпередсердної та міжшлуночкової перетинки за допомогою оклюдерів, ендоваскулярне закриття параклапанних фістул за допомогою оклюдерів, фенестрація інтими при розшаровуючій аневризмі аорти, септальна алкогольна абляція, стентування ниркових артерій.

 

       Відділення захворювань стравоходу та шлунково-кишкового тракту. У відділенні виконуються операції на стравоході, шлунку, кишківнику та інших органах черевної порожнини. В арсеналі втручань на стравоході – трансхіатальна пластика після екстирпації стравоходу шлунковим «стеблом» та виведенням стоми на шиї на першому етапі. Також застосовуються гібридні втручання – сумісно з ендоскопістами (наприклад, у пацієнтів зі сторонніми тілами травного тракту). Операції при злоякісних новоутвореннях виконуються як з одного так і з двох доступів (наприклад, лапаро- та торакотомія при пухлинах стравоходу).

 

       Відділення хірургії печінки та жовчовивідних шляхів. У відділенні проводяться оперативні втручання при захворюваннях органів гепатопанкреатобіліарной зони, включаючи: доброякісні і злоякісні пухлинні ураження, ускладнені форми жовчнокам'яної хвороби і хронічного панкреатиту, паразитарні ураження печінки; запальні захворювання підшлункової залози. Виконуються лапароскопічні (малоінвазивні) операції: при грижах стравохідного отвору і діафрагм, жовчнокам'яної хвороби, доброякісних пухлинах печінки.

 

       Патологоанатомічне відділення. У відділенні здійснюють діагностичні патоморфологічні дослідження операційного матеріалу та діагностичних біопсій, в тому числі інтраопераційних, для всіх підрозділів інституту з урахуванням потреб діагностично-лікувального процесу.

Original text

 

 

Original text

 

 

Original text

 

 

Original text

 

 

Original text