Діагностична лабораторія з імуноферментним та імунофлуоресцентним аналізом
Діагностична лабораторія з імуноферментним та імунофлуоресцентним аналізом включає три структурних підрозділи:
- група молекулярної діагностики і клітинних технологій;
- група імуноферментного аналізу;
- група імунофлуоресцентного аналізу.
В лабораторії застосовуються методи світлової мікроскопії та флуоресцентної мікроскопії, спектрофотометрії, турбідиметрії, імуноферментного аналізу, електрофорезу в поліакриламідному гелі (ПААГ) та на ацетат целюлозі, кінетичні методи досліджень активності ферментів.
Відповідно до галузевої номенклатури досліджень, в лабораторії застосовуються уніфіковані та дослідницькі методи лабораторної діагностики:синдромологічний аналіз (поліорганнадисфункція при невідкладних хірургічних станах, синдром системного запалення, автоімунні реакції, імунодефіцитні стани, метаболічний синдром, нирково-печінкова недостатність; диференціальна діагностика патологій (алергія, харчова нестерпність, вірусна персистенція, тромбоемболічні та геморагічні ускладнення, оцінка цитотоксичності, аттерогенності та антикоагулянтного потенціалу); вибір значимих індивідуальних лабораторних параметрів для постановки діагнозу та моніторинг ефективності лікування захворювань; індивідуальний підбір препаратів для імунокорекціїта антикоагулянтної терапії.В лабораторії функціонує комп’ютерна база даних за нозологічними формами з метою моніторингу перебігу віддаленого післяопераційного періоду. Якість лабораторно-діагностичних досліджень контролюється спеціально розробленною програмою для забезпечення.
В результаті багаторічних досліджень по запланованим НДР (керівники теми: проф. Бойко В.В., проф. Климова О.М.) виявлені біомаркери, що дозволяють здійснювати прогноз перебігу різних клінічних фенотипів міастенії і обгрунтувати вибір тактики лікування у пацієнтів різних вікових груп.
Розроблено лікувально-діагностичний протокол комплексу біомаркерів, який дозволить здійснити:
- прогноз перебігу захворювання (при тімуснезалежної міастенії (М) у молодих пацієнтів і при прогресуванні тімусзалежної міастенії на тлі гіперплазії (МГ) або Тімом (МТ) у пацієнтів старшої вікової групи),
- вибір термінів оперативного втручання,
- вибір тактики лікування (тімектомія, ендоваскулярне склерозування судин тімуса для часткової деструкції паренхіми Тімом).
Хворим проводили комплексне лікування, що включає імунокоррекцію, з використанням адресної імуноглобулінотерапії і хірургічне лікування - тімектомія, яку виконували висококваліфіковані хірурги інституту проф. Бойко В.В., д.м.н. Краснояружський А.Г., к.м.н. Мінухин Д.В.
Матеріали досліджень представлені і доповідалися на міжнародній коференції «Disease Biomarkers and Precision Medicine (DBPM - 2018)», October 22-24, 2018, Houston, USA.
У 2020 р. Лавінська Олена Володимирівна,
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник діагностичної лабораторії з імуноферментним та імунофлуоресцентним аналізом (керівник професор Клімова О.М.) ДУ «Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т. Зайцева НАМНУ» стала стипендіатом в галузі науки імені Іллі Ілліча Мечникова (з медицини і біології) і нагороджена дипломом Харківської обласної державної адміністрації.
Спеціалісти підрозділу
В лабораторії працюють фахівці з високим рівнем професійної кваліфікації. Співробітники лабораторії беруть участь в розробці галузевих стандартів і методичних рекомендацій; здійснюють підготовку фахівців для лабораторної діагностики і навчають фахівців-імунологів на робочих місцях; беруть участь в комплексному плануванні та виконанні науково-дослідних робіт Інституту як фундаментальної, так і прикладної тематики; дисертаційних робіт, мають понад 500 наукових публікацій, монографії.
Результати наукових розробок захищені 21 патентом.