Відділ хірургії печінки та жовчовивідних шляхів

       Відділення хірургії печінки та жовчовивідних шляхів очолює кавалер ордена "ЗА ЗАСЛУГИ", заслужений лікар України, д.мед.н., професор Олександр Михайлович Тищенко. Співробітники відділення: д.мед.н. А.В.Малоштан, к.мед.н. Е.В.Мушенко, к.мед.н. М.А.Клёсова, к.мед.н. Н.Н.Бріцкая, к.мед.н. А.А.Малоштан, Т.Н.Шкілёва, Т.А.Грішіна, О.Ю.Лаврентьева.
       Колектив відділення має 40-річний досвід лікування пацієнтів з патологією панкреатобилиарной системи і базується на 30 ліжках. Тут вперше в Україні була зроблена панкреатодуоденальная резекція, виконуються резекції печінки, пластичні операції при рубцевих стриктурах холедоха, накладаються спленоренальний і портокавальние анастомози.


       Лапароскопічний метод діагностики і лікування застосовується з 1985 року (лапароскопічна холецістостомія при механічної жовтяниці і лапароскопічні методи в лікуванні гострого деструктивного панкреатиту). З 1995 року освоєно операції на органах черевної порожнини за допомогою відеолапароскопія (лікування жовчнокам'яної хвороби, кіст і абсцесів печінки та підшлункової залози, гриж стравохідного отвору діафрагми). Розроблено та впроваджено в практику ряд інструментів, які доповнюють стандартні ендовідеохірургіческім набори для операцій на органах панкреатобилиарной системи. З 1986 року широко використовуються технології ендоскопічної санації позапечінкових жовчних шляхів - ендоскопічна папілосфінктеротомія і літоекстракція.


       При лікуванні пацієнтів з цирозом і новоутвореннями печінки виконуються ендоваскулярні малоінвазивні втручання, в тому числі формування портокавальних анастомозів при портальній гіпертензії.
       Ведеться піонерська розробка кровосберегающіх технологій диссекции паренхіми печінки - поєднання методик газоструйного і водострумного розсічення тканини печінки, виконання гемостазу електричної, ультразвукової і радіохвильової коагуляцией.
       Проводиться відпрацювання тактичних і технічних питань одномоментного оперативного лікування хворих на колоректальний рак з поодинокими метастазами в печінку.

Спеціалісти підрозділу

добавьте текст разделаБрицька Наталія Миколаївна
Науковий співробітник


Кльосова Марія Олександрівна
Науковий співробітник


Малоштан Олександр Васильович
Старший науковий співробітник


Малоштан Андрій Олександрович
Науковий співробітник


Мушенко Євген Володимирович
Старший науковий співробітник


Смачило Ростислав Михайлович
Доктор медичних наук