Відділення невідкладної хірургії, травматичного шоку

       Відділення має лікувальну базу на 45 ліжок, операційним блоком і палатою інтенсивної терапії на 6 ліжок, що дозволяє щорічно надавати медичну допомогу понад 1700 хворих.

       Очолює відділення доктор медичних наук, старший науковий співробітник, хірург вищої категорії, заслужений лікар України Криворотько Ігор Вадимович.


       На базі відділення з 1970 року функціонує міський центр гострих шлунково-кишкових кровотеч, досвід якого становить понад 40 тисяч пролікованих хворих і широко впроваджений в Україні. Досягнення в хірургії ускладнень виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, пухлин шлунка і кишечника пов'язані з іменами таких вчених, як проф. В.Т.Зайцев, проф. В.В. Бойко, проф. А.В. Береснев, проф. М.М. Велігоцький, проф. Б.І. Пеєв, с.н.с. Н.П. Донець.

       Профільна патологія з якою пацієнти проходять лікування в центрі:
- виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки, ускладнені гострими шлунково-кишковими кровотечами;
- гострі виразки стравоходу, шлунка і 12-палої кишки;
- синдром Маллорі-Вейсса (поверхневі розриви слизової оболонки черевного відділу стравоходу і кардіального відділу шлунку при рецидивуючій блювоті, що супроводжуються кровотечею);
- ерозивні ураження шлунково-кишкового тракту (ерозивний езофагіт, гастрит, дуоденіт, коліт);
- доброякісні та злоякісні пухлини шлунка, тонкої і товстої кишки, поліпи шлунково-кишкового тракту, ускладнені гострими шлунково-кишковими кровотечами;
- кровотечі з флебектазій стравоходу і шлунка при цирозі печінки;
- гемороїдальні кровотечі.

 

       Також в структурі відділення з 1965 року функціонує обласний лікувально-діагностичний, консультативний та організаційно-методичний центр з надання хірургічної допомоги постраждалим з важкою вісцеральної травмою і травматичним шоком, засновником і керівником якого довгі роки був проф. Голобородько М.К., де виконуються операції:

- при травмах легенів, серця, середостіння і стравоходу;
- при травмах органів черевної порожнини: шлунка, печінки, підшлункової залози, кишечника;
- при мінно-вибухових, вогнепальних і колото-різаних пораненнях судин кінцівок і серця з пошкодженням внутрішньосерцевих структур.

  
       В даний час наукові дослідження у відділенні проводять доктора медичних наук С.В. Сушков, І.В. Криворотько, Д.А. Євтушенко, кандидати медичних наук С.Б. Пеєв, В.А. Лазірскій, Р.І. Османов, М.Є. Тимченко, Н.В. Тимченко, К.Л. Гафт, Е.В. Наконечний, Е.Е. Кощій; молодші наукові співробітники М.А. Тижненко, А.С. Моісеєнко, А.А. Шатохін і лікарі-хірурги А.В.Чікін, А.А.Демченко, судинний хірург А.Н. Мороз, лікарі-анестезіологи В.І. Шуліка, В.В. Адамчук, Ю.А. Лісіенко, Н.Ю. Мосейко. Відділення є клінічною базою Харківського національного медичного університету, де проходять навчання докторанти, аспіранти, клінічні ординатори, лікарі-інтерни.


       Основними напрямками наукових досліджень є вивчення механізмів розвитку і профілактики геморагічного шоку, розробка нових діагностичних і лікувальних алгоритмів і нових видів операцій у хворих з ускладненою виразковою хворобою, пухлинами шлунка і кишечника. Також співробітниками відділення виконуються всі види операцій при травмах легенів, серця, середостіння і стравоходу, при травмі органів черевної порожнини: шлунка, печінки, підшлункової залози, кишечника, при пошкодженні магістральних судин будь-якої локалізації; інтенсивна терапія при синдромі тривалого здавлення.
       Спільно з фахівцями інших відділень розробляються рентгенендоваскулярні, ендоскопічні та інші малоінвазивні методи гемостазу при гострих шлунково-кишкових кровотечах, різні види комбінованих і реконструктивних операцій на органах черевної порожнини.
 

Спеціалісти підрозділу

       Висока кваліфікація хірургів і вчених, сучасне обладнання, згуртована робота колективу, постійний творчий пошук і вимогливість до себе відрізняють співробітників відділення, що дозволяє вирішувати складні завдання щодо поліпшення результатів ургентної допомоги хворим з гострими хірургічними захворюваннями і травматичними ушкодженнями органів черевної порожнини.Криворотько Ігор Вадимович
Завідувач відділенням, доктор медичних наук, старший науковий співробітник, професор кафедри хірургії №1 ХНМУ, лікар-хірург


Адамчук Вікторія Віталіївна
Лікар-анестезіолог


Бітчук Олена Денисівна
Лікар-гінеколог, онкогінеколог


Мосейко Наталія Юріївна
Лікар-анестезіолог


Мороз Андрій Миколайович
Лікар-хірург судинний


Рябцев Роман Сергійович
Клінічний ординатор


Шатохiн Олександр Олексiйович
Лікар-хірург, дитячий хірург


Шуліка Віктор Іванович
Лікар-анестезіолог