Відділення невідкладної хірургії, травматичного шоку

       Відділення має лікувальну базу на 45 ліжок, операційним блоком і палатою інтенсивної терапії на 6 ліжок, що дозволяє щорічно надавати медичну допомогу понад 1700 хворих.

       Очолює відділення доктор медичних наук, старший науковий співробітник, хірург вищої категорії, заслужений лікар України Криворотько Ігор Вадимович.


       На базі відділення з 1970 року функціонує міський центр гострих шлунково-кишкових кровотеч, досвід якого становить понад 40 тисяч пролікованих хворих і широко впроваджений в Україні. Досягнення в хірургії ускладнень виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, пухлин шлунка і кишечника пов'язані з іменами таких вчених, як проф. В.Т.Зайцев, проф. В.В. Бойко, проф. А.В. Береснев, проф. М.М. Велігоцький, проф. Б.І. Пеєв, с.н.с. Н.П. Донець.


neotl st sestra       Профільна патологія з якою пацієнти проходять лікування в центрі:
- виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки, ускладнені гострими шлунково-кишковими кровотечами;
- гострі виразки стравоходу, шлунка і 12-палої кишки;
- синдром Маллорі-Вейсса (поверхневі розриви слизової оболонки черевного відділу стравоходу і кардіального відділу шлунку при рецидивуючій блювоті, що супроводжуються кровотечею);
- ерозивні ураження шлунково-кишкового тракту (ерозивний езофагіт, гастрит, дуоденіт, коліт);
- доброякісні та злоякісні пухлини шлунка, тонкої і товстої кишки, поліпи шлунково-кишкового тракту, ускладнені гострими шлунково-кишковими кровотечами;
- кровотечі з флебектазій стравоходу і шлунка при цирозі печінки;
- гемороїдальні кровотечі.

 

       Також в структурі відділення з 1965 року функціонує обласний лікувально-діагностичний, консультативний та організаційно-методичний центр з надання хірургічної допомоги постраждалим з важкою вісцеральної травмою і травматичним шоком, засновником і керівником якого довгі роки був проф. Голобородько М.К., де виконуються операції:

- при травмах легенів, серця, середостіння і стравоходу;
- при травмах органів черевної порожнини: шлунка, печінки, підшлункової залози, кишечника;
- при мінно-вибухових, вогнепальних і колото-різаних пораненнях судин кінцівок і серця з пошкодженням внутрішньосерцевих структур.

       

       В даний час наукові дослідження у відділенні проводять доктора медичних наук С. В. Сушков, І. В. Криворотько, Д. А. Євтушенко, В. О. Лазірскій, кандидати медичних наук С. Б. Пеєв, Р. І. Османов, М. Є. Тимченко, Н. В. Тимченко, К. Л. Гафт, Є. В. Наконечний, Є. Є. Кощій, А. С. Моісеєнко; молодші наукові співробітники М. О. Тижненко, О. О. Шатохін і лікарі-хірурги А. В.Чікін, О. О. Демченко, судинний хірург, кандидат медичних наук А. М. Мороз, лікарі-анестезіологи Н. Ю. Мосейко, О. М. Виноград, А. І. Корчма. Відділення є клінічною базою Харківського національного медичного університету, де проходять навчання докторанти, аспіранти, клінічні ординатори, лікарі-інтерни.


       Основними напрямками наукових досліджень є вивчення механізмів розвитку і профілактики геморагічного шоку, розробка нових діагностичних і лікувальних алгоритмів і нових видів операцій у хворих з ускладненою виразковою хворобою, пухлинами шлунка і кишечника. Також співробітниками відділення виконуються всі види операцій при травмах легенів, серця, середостіння і стравоходу, при травмі органів черевної порожнини: шлунка, печінки, підшлункової залози, кишечника, при пошкодженні магістральних судин будь-якої локалізації; інтенсивна терапія при синдромі тривалого здавлення.
       Спільно з фахівцями інших відділень розробляються рентгенендоваскулярні, ендоскопічні та інші малоінвазивні методи гемостазу при гострих шлунково-кишкових кровотечах, різні види комбінованих і реконструктивних операцій на органах черевної порожнини. 

Спеціалісти підрозділу

       Висока кваліфікація хірургів і вчених, сучасне обладнання, згуртована робота колективу, постійний творчий пошук і вимогливість до себе відрізняють співробітників відділення, що дозволяє вирішувати складні завдання щодо поліпшення результатів ургентної допомоги хворим з гострими хірургічними захворюваннями і травматичними ушкодженнями органів черевної порожнини.Криворотько Ігор Вадимович
Завідувач відділенням, доктор медичних наук, старший науковий співробітник, професор кафедри хірургії №1 ХНМУ, лікар-хірург


Бітчук Олена Денисівна
Лікар-гінеколог, онкогінеколог


Євтушенко Денис Олександрович
Лікар-хірург, лікар-хірург-онколог, професор кафедри хірургії №1 ХНМУ, головний науковий співробітник


Золотухін Олег Миколайович
Лікар-анестезіолог


Корчма Андрій Іванович
Лікар-анестезіолог


Мосейко Наталія Юріївна
Лікар-анестезіолог


Мороз Андрій Миколайович
Лікар-хірург судинний


Шатохiн Олександр Олексiйович
Лікар-хірург, дитячий хірург, аспірант