Українські медики вміють чимало - просто цього ніхто не бачить

 

       Чуючи затвердження, які часто звучать з вуст як звичайних українців, так і державних чиновників - мовляв, українські лікарі нічого не знають і нічого не вміють - починаєш думати, що українська медицина ні на що не годиться. Однак насправді це не так, пише оглядач відділу освіти, науки, медицини та екології ZN.UA Ольга Скрипник.
       "Після знайомства з роботою Інституту загальної та невідкладної хірургії імені В. Т. Зайцева Національної академії медичних наук України можу з упевненістю сказати - це ми з вами не знаємо, що насправді вміють робити наші лікарі", - пише вона.

       Протягом 20 років главою Інституту загальної та невідкладної хірургії імені В. Т. Зайцева Національної академії медичних наук України є Валерій Бойко. Його школу пройшли понад 40 докторів наук і близько 100 кандидатів медичних наук, на його рахунку близько 15 тисяч медичних операцій. Бойко - ургентний хірург екстра-класу.

       Медична реформа в Україні фактично обійшла стороною такий важливий напрям, як невідкладна хірургічна допомога.

       "Під час бесіди мене вразили слова професора про те, що в ході реформ майже не приділялося уваги невідкладної хірургічної допомоги. За всі роки ніхто жодного разу не звернувся з питанням: а як ви, хірурги, бачите розвиток невідкладної допомоги? Якою має бути взаємозв'язок між різними рівнями медичної допомоги - від первинної до високоспеціалізованої? Що робити хірургам, коли швидка привозить пацієнта із запущеною стадією захворювання, з наявністю ускладнень, що загрожують життю, його можна врятувати, але згідно міжнародного протоколу - випадок вважається неоперабельним? .. ", - вказує автор.

       Детальніше про Валерія Бойко, стан ургентної хірургії в Україні, підходи до цього виду медицини з боку держави і з боку самих лікарів читайте в інтерв'ю Ольги Скрипник "Валерій Бойко: "В ургентній хірургії влучання має бути тільки в десятку" в тижневнику "Дзеркало тижня. Україна".