16 Фев

З метою залучення представників громадськості до розгляду пропозицій щодо присвоєння Державні установі «Інститут загальної та невідкладної хірургії Національної академії медичних наук України» імені висококваліфікованого хірурга, педагога, вченого, доктора медичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, Лаурета Державної премії України Зайцева Володимира Терентійовича та врахування їх думки під час прийняття відповідного рішення, відповідно до вимог Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», Державна установа «Інститут загальної та невідкладної хірургії Національної академії медичних наук України» з 18.12.2012 року по 18.02.2013 року провела громадське обговорення з питань присвоєння імені Зайцева Володимира Терентійовича Державній установі «Інститут загальної та невідкладної хірургії Національної академії медичних наук України».

З метою увічнення пам’яті Зайцева Володимира Терентійовича, трудовим колективом ДУ «Інститут загальної та невідкладної хірургії Національної академії медичних наук України» була внесена пропозиція щодо присвоєння імені Зайцева В.Т.

З 1974 року понад 25 років Зайцев В.Т. був незмінним директором Харківського інституту загальної та невідкладної хірургії МОЗ України. Під його керівництвом основним напрямком наукових досліджень інституту стала розробка питань організації та надання невідкладної хірургічної допомоги хворим на Україні, у тому числі створення спеціалізованої невідкладної допомоги (політравма і шок, гострі захворювання і травми судин, гострі шлунково-кишкові кровотечі, гострий панкреатит, хірургічні інфекції). Під керівництвом В.Т.Зайцева була створена школа хірургів – невідкладників, у тому числі школа хірургічної гастроентерології. У 1976 році на базі Інституту також за ініціативою Зайцева В.Т. був організований Центр по лікуванню гострих шлунково-кишкових кровотеч. В той час це був єдиний центр на Лівобережній Україні. У 1977 був організований Центр по лікуванню шоку і полі травми на базі Інституту. Це дало змогу надавати хворим спеціалізовану хірургічну допомогу, що значно знизило летальність цієї групи хворих.
В роки керівництва Інститутом проф. В.Т.Зайцева організовано Центр лікування хворих з міастенією з вивченням особливостей захворювання, покращення діагностики і хірургічної тактики.

В.Т.Зайцев вніс значний вклад в наукову славу України: під його консультативним наглядом та керівництвом захищені 21 докторська, 63 кандидатські дисертації, його перу належить понад 600 наукових робіт, серед них 28 монографій та учбових посібників, 40 методичних розробок. Він автор 47 авторських свідоцтв та патентів України. Його учені працюють в Харкові, Харківській області, в країнах СНД, а також в країнах Африки, Палестини, Сирії, Індії – всього більше ніж 40 країнах світу.

Строк проведення громадського обговорення становив два місяці з моменту офіційного оприлюднення інформаційного повідомлення.

До участі у громадському обговоренні запрошені фізичні та юридичні особи, громадські об’єднання, політичні партії, громадські організації, представники засобів масової інформації України.

Усі пропозиції та зауваження подавались в письмовій або усній формі ДУ «Інститут загальної та невідкладної хірургії Національної академії медичних наук України» протягом 30 днів з дати опублікування відповідного інформаційного повідомлення за адресою: 61103, м. Харків, в’їзд Балакірєва, 1; телефон-факс (057) 715-33-48 – приймальня або 349-41-32 чи надсилались електронною поштою на адресу: igusurg@ukr.net із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка приймає участь в обговоренні.

В ході громадського обговорення прийняли активну участь провідні фахівці та кафедри хірургічних хвороб медичних університетів, видатні вченні та наукові робітники, члени хірургічних асоціацій та громадських організацій України, підтримавши одноголосно пропозицію щодо

присвоєння Державні установі «Інститут загальної та невідкладної хірургії Національної академії медичних наук України» імені висококваліфікованого хірурга, педагога, вченого, доктора медичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, Лаурета Державної премії України Зайцева Володимира Терентійовича.

У рамках даного обговорення, для опрацювання висловлених обговорень щодо присвоєння ДУ «Інститут загальної та невідкладної хірургії Національної академії медичних наук України» імені Зайцева В.Т. проведени збори трудового колективу. Результати громадського обговорення та рішення трудового колективу затверджені Вченою радою ДУ «Інститут загальної та невідкладної хірургії Національної академії медичних наук України».

Both comments and pings are currently closed.

© 2009 Институт общей и неотложной хирургии
61018 г.Харьков, въезд Балакирева, 1
Тел: (057) 715-33-48 Факс: (057) 715-33-45
Email: ssvnauka@tns.kharkov.ua

Техническая поддержка сайта NetWizard